Jdi na obsah Jdi na menu
 


FMK UTB ve Zlíně

Tak na této fakultě Baťovy univerzity - fakultě multimediálních komunikací studuju už 2. rokem marketingové komunikace - zkrátka mediální studia. 

Docela to dávám a to především díky rodičům a důvěře prarodičů, kterým patří mé velké díky za to, že mě vůbec ve studiu podporujou. Ne každý má tu možnost a štěstí, což si plně uvědomuji.

Škola mi vyhovuje, je na každému studentovi, jak se tu k výuce postaví, nejvíc oceňuju úkoly v praxi, což představuje KOMUNIKAČNÍ AGENTURA.

Momentálně jsem členem týmu - TV studio Neon, Majáles - nejkvalitnější zabiják nudy studentů v ČR:) a festivalu dokumentárních filmů - Jeden svět.

(ne) Schopná managerka ?

Ve 3. ročníku bych chtěla zastát roli projektového managera, ještě uvidíme, co mě chytne. Vede City air Contest - snowboardingové závody:) na Zlínské placce:), ale přímo od zdroje jsem se dozvěděla, že tým s komunikačkou pracuje jenom krajně, což nevadí, i tak super zkušenost, ale..   

Myslím, že bych měla využít příležitosti projít si drsným výcvikem AMBImanagera:) Proto na té škole jsem - abych se učila - jak jinak než v praxi.

Pár řádků o střední škole ....maturita, maturita :)

Vést lidi jsem se "naučila?" už na střední škole, kde jsem vedla školní plátek EKONEWS:) a taky víceméně tým Studentského vysílání v regionální televizi:) a o tom, že jsem šéfovala třídním záležitostem konzervativních slečen  4.C /ehm, už nikdy nechci zažít - kde umírá nebo je nulové nadšení a nulová spolupráce, tam nechci být! / organizovala školní ples a vůbec...furt něco organizovala:)) škoda mluvit:)) I když jsem projekt vždy dovedla do cíle, potýkala jsem se nejen s příjemnými a nadšenými mladými lidmi, ale také s anarchií, nezájmem a nedostatečnou pílí spolupracovníků:), můžu ale říci, že mě to naštěstí neodradilo!

Studium na Obchodní akadmii ve Znojmě bych se měla ještě určitě zmínit. Musím říct, že mi střední dala "akorát", v rámci možností žáky podporuje v jejich aktivitách, ale paní účetní ze mě určitě nebude, ekonom také ne, se vší úctou k tomuto povolání:) ,ale není to nic pro mě ...ani kdyby náplní mé práce bylo vařit kafe:)) ...ani kdyby to byl Brad Pitt:)) - VÁŽNĚ

Zkrátka, prožila jsem si tam svých 15, 16, 17, 18 z toho "radši nepočítat:) hodin" v lavici, která byla zapíchlá většinou úplně vzadu ve společnosti 29 slečen...Podtrženo, sečteno, mám na tento pobyt a vůbec ostatní okolnosti spojený se střední:) mnoho vzpomínek a rozhodnout se znovu - neměnila bych.

Dašlí plus pro FMK UTB

Další věci, kterých si na FMK cením a které - bude-li to v mých silách a časových možnostech:) - podpořím svou účastí - jsou - workshopy, besedy, kurzy a další možnosti vzdělávání.

V některých případech se mi zdá výuka pedagogů na "Baťovce" vcelku monotónní. Tím nechci urazit profesory UTB, řekla jsem v některých případech:) ne, že všichni.  Navíc se tu najde   pár předmětů, které zrovna "nemusím", což je normální!...:) K tomuto "prohlášení":)  ještě můžu dodat, že škola pořádá hodnocení pedagogů přes internet formou známek od studentů. 

Každý nový lektor, kterej objíždí školy, firmy apod.  - je pro mě nová naděje slyšet téma opravdu "do hloubky", dozvědět se o něčem z praxe, čerstvé novely, metody apod...

Na Baťově univerzitě existuje také AKADEMICKÁ PORADNA, která vede různé  semináře, víkendovky ... a to na velmi vděčné téma jako je - zvládání stresu, asertivita, desatero schopného managera, práce v týmu, no zkrátka věci, které podporují lidské psycho:) Osobně si myslím, že závist, afekt, bezohlednost -  v žádném případě není důkaz zdravého sebevědomí...Je fajn, že tyto akce a workshopy jsou vždycky beznadějně plné, studenti mají zájem na sobě pracovat. 

Blížíme se ke konci ....:)

Jak tento "článek" zakončit? Jak jinak než zmínit se o spoustě schopných lidí, kteří tuto školu navštěvují. Víceméně každý je tu opravdu silná osobnost... je tu mnoho šikovných budoucích managerů a managerek, tvůrčích dušiček...před umělcama z ústavu produktového designu, reklamní fotografie, audiovize.... smekám klobouk... a v případě, že se tu dostávám do centra dění, zkrátka, že práce a nové myšlenky nestojí, něco se tvoří, vzniká.. jsem tu na této škole nejšťastňější:)

Jinak doufám, že tuto školu v pohodě dokončím  - a se mnou i nadšenci, co si to zaslouží a taky doufám, a jdu za tím, abych na bc studium navázala z jiného soudku -  z toho, kterej je mi tak známej, přitom tajemnej, a kterej člověk nezasvěcený a uměním nepolíbený - těžko pochopí.

Řeč je o studiu divadla a herectví, řemeslu všedních dní a přitom postvátném odkrývání uměleckých disciplín:)

Přece jen aby mé vzdělání bylo úplné a aplikované na mé zájmy a ability...

Baťovka je pro mě výtažkem pro obohacení organizačních a duševních schopností, vyhovuje mi práce v médiích - vyzkoušela jsem si kecání v rádiu, zpívání s kapelou, herectví, psaní článků do novin, moderování, tolik paparrazi a seriózních reportérů už jsem mohla vidět (různé party ke Kvasce, Rafťácím...) dokážu si ale představit, že zvládnu další pozice pro práci v médiích. Důležitá věc je také ta, že mi škola dá směr, kterým můžu začít podnikat - už to mám pěkně promyšlený, ale zveřejňovat to nebudu:) napřed kapitál, patenty, rozjezd...ještě by mi to někdo, kdo není schopen vymyslet něco sám "vyčmajzl" a co pak:)) 

Obor mediální studia má pro mě budoucnost. Vím ale také, že ten *vrchol za kterým kráčím je být herec se vším všudy, neprznit umění, filmy... neherectvím a amatérzimem, proto jsem si vybrala magisterské studium činohry na DAMU....otázkou je, jestli o mě budou stát:))

- pozn. 25.4. joooo, tak už tam jsem:)) takže mě čeká studium jak 3. ročníku na bc - FMK UTB tak magisterské studium, 1. ročník na Damu, wow:)

________________________________________________________________

*Vrcholem v tomto kontextu rozumím pocit naplnění, prostě chci být ve správné chvíli na tom správném místě, se správnými lidmi, dělat tu správnou věc a být o tom přesvědčená. Je to pro mě skutečnost a přesvědčení, v žádném případě nejde o básnění a zaslepené kidy midy:))